E-Ticaret Reklamları

E -Ticaret siteniz için vereceğiniz reklamlar sayesinde, hem daha fazla kitleye ürünlerinizi pazarlama şansınız olur, hem de bunların satışa dönme oranlarında artış elde edilmiş olur.

Rakipleriniz her gün yeni müşteriler kazanmak için rekabet ederken sizin müşteri gelsin ben satış yapayım deme lüksünüz online pazarda maalesef yok!

Online pazaryerlerinde reklam kampanyaları, bazıları yukarıda bahsedilen pazaryerlerine özgü reklam araçları ile oluşturulabilir.

E-Ticaret Reklamları

E-Ticaret siteleri belirli ürünlerin internet üzerinden satışının yapılması amacıyla kurulan web siteleridir. Bu web sitelerinin en büyük ihtiyacı potansiyel müşterileri yakalayabilmek ve bu potansiyellerin aktif alıcılara dönüşmesini sağlamaktır. Daha sonra aktif alıcılara dönüşen müşterileri kalıcı bir hale getirerek satışın sürekliliği sağlanır.

Peki bu aşamada Neden E-Ticaret Reklamları önemlidir?

Çünkü satılan ürün veya ürünlerin birden fazla rakip E-Ticaret sitesi arasından sıyrılarak doğru potansiyel müşterilere ulaştırılabilmesi için reklamlara ihtiyacınız vardır. E-Ticaret siteniz için vereceğiniz reklamlar sayesinde, hem daha fazla kitleye ürünlerinizi pazarlama şansınız olur, hem de bunların satışa dönme oranlarında artış elde edilmiş olur.

E-Ticaret Reklamları Nasıl Yapılır?

E-ticaret için uygun reklam kanalı hangisi, hangi reklam modellerini kullanmalıyım ve bütçemi nasıl daha efektif kullanabilirim şeklinde sorularınız varsa İşte biz bu noktada devreye giriyoruz.

Farklı Reklam Modellerinden Yararlanabilirsiniz

İnternet reklamlarında farklı seçenekler vardır. Bunlar arasından hedef kitleniz için en uygun olanlarını belirleyerek, bütçenizi ona göre yönlendirebilirsiniz. Mesela genç kadınlara yönelik giyim eşyaları satan bir işletmeyseniz doğru anahtar kelimelerle her bir ürününüz için alışveriş reklamları kurgulayabilir; yeniden pazarlama reklamları ile e-ticaret sitenizi ziyaret etmiş ama alışverişi tamamlamamış kişilere farklı mecralardan ulaşabilirsiniz.

Amacımız müşterilerimize, etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri ürün ve hizmetlerimizi en kalite biçimde sunmak. Müşterilerimize kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti sunmak ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamak.

Biz: Profesyoneliz Yaratıcıyız Yenilikçiyiz Tecrübeliyiz

0
Uzman bizimle
0 +
Tamamlanan Proje
0
Mutlu Müşteri

Doğru Pazarlama Stratejileri E-ticarette Başarınızı Arttırır!

Rakipleriniz her gün yeni müşteriler kazanmak için rekabet ederken sizin müşteri gelsin ben satış yapayım deme lüksünüz online pazarda maalesef yok! E-ticaret sitelerinin yeni müşteri kazanmak adına yaptıkları pazarlama faaliyetlerinin ana dijital kanalların başında;

  • Google Adwords ( Ads) kampanya modelleri,
  • Facebook reklam modelleri,
  • Instagram reklam modelleri gelmektedir.

Burada önemli olan nokta bu kanallara ait reklam modelleri ile doğru hedef kitleye doğru mesajı ulaştırmaktır.

E-ticaret için uygun reklam kanalı hangisi, hangi reklam modellerini kullanmalıyım ve bütçemi nasıl daha efektif kullanabilirim şeklinde sorularınız varsa İşte biz bu noktada devreye giriyoruz. İnternet reklamcılığı ve geleneksel medya çalışmaları için alanlarında uzman iş ortaklarımız ile her daim yanınızdayız.

E-Ticarette Neden İnternet Reklamları?

Dijitalleşme ile birlikte tüketiciler ülkemizde de dünyada da alışveriş için daha sık e-ticaret sitelerini kullanmaya başladılar. Önümüzdeki birkaç yıl içinde bu alışkanlığın gittikçe yaygınlaşacağı, e-ticaret pazarının gün geçtikçe daha da büyüyeceği de aşikâr. Bu alandaki gelişmeyi gören birçok girişimci yatırımını e-ticaret sektörüne yönlendirirken, yıllardır bildiğimiz ünlü markalar da fiziksel mağazalarının bir kısmını kapatarak, sermaye ve enerjilerini e-ticaret sitelerine harcamayı tercih ediyorlar. Elbette gün geçtikçe büyüyen ve güçlü rakiplerin olduğu bu pazarda, kâr edebilen bir işletmeye sahip olmanın yolu da görünür olmaktan geçiyor. Gerçek şu ki; ne kadar yatırım yapmış, kullanışlı ve şık bir e-ticaret tasarlatmış olsanız ya da harika ürün ve hizmetlere sahip olsanız da, tüketici tarafından tanınmazsanız satış da yapamazsınız. İnternetteki binlerce e-ticaret sitesi arasından sıyrılmanın tek yolu bilinirliğinizi artırmak, bunun için de reklam vermektir. Bizim e-ticaret siteleri için tavsiyemiz ise bütçeyi de verimli kullanabilmek adına internet reklamlarından yararlanmaktır. Bu haftaki yazımızda da sizlere e-ticaret için internet reklamlarının avantajlarından bahsedeceğiz.

Hedef Kitlenizi Seçebilirsiniz

İnternet reklamlarının sağladığı en önemli avantajlardan biri sizi doğru hedef kitleye ulaştırmasıdır. Mesela sosyal medya reklamlarında yaş, cinsiyet, lokasyon, ilgi alanları gibi pek çok parametreye göre hedef kitlenizi belirleyebilirken; Google Adwords reklamlarında bunlara ilave olarak arama yaptıkları anahtar kelimelere ve display reklamlarıyla marka bilinirliğine göre de hedef kitlenize ulaşabilirsiniz.

Eşzamanlı Ölçüm ve Analiz Yapabilirsiniz

İnternet reklamlarının en büyük avantajlarından biri de yaptığınız her şeyin sonuçlarını açık ve net görebiliyor olmanızdır. Elde ettiğiniz sonuçları analiz ederek, bütçenizi daha fazla kâr ettiğiniz kampanya ya da reklam modellerine yönlendirebilirsiniz.

Bütçenizi Verimli Kullanabilirsiniz

İnternet reklamları hedef kitleyi doğrudan seçebilmek ve her şeyi ölçümleyebilmenin yanı sıra pek çok reklam modeline göre daha az maliyetlidir. Bu sebeple zaten internet kullanıcılarına ulaşmak isteyen e-ticaret siteleri için, internet reklamları en uygun reklam yöntemidir. Son olarak Google Adwords reklamlarında da, sosyal medya reklamlarında da reklam verene maksimum fayda sağlanabilmesi için, kullanılması ve kontrol edilmesi gereken pek çok parametre vardır. Bu sebeple takip etmeniz gereken birçok işin arasında enerjinizi reklam yönetimine harcamak yerine profesyonel destek almanız, internet reklamlarınızdan daha fazla verim elde etmenizi sağlayacaktır. Google Adwords sertifikalı, reklam yönetimi konusunda uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.