İnternet Reklamları

İnternet Reklamları; İnternet üzerinden yayınlanan bütün reklamlar, internet reklamları olarak ifade edilebilir.

Profesyonelce hazırlanmış bir Google reklam kampanyası ile iş potansiyeliniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır.

Geleneksel reklamlardan farklı olarak Google reklamlarınızın anahtar kelimeler aracılığı ile ne kadar gösterim ve ziyaretçi aldığını bilir, yaptığınız harcamaları kontrol altına alabiliriz.

İnternet Reklamları

Türkiye internet kullanıcı sayısı her geçen gün artırıyor. Kullanıcılar artık ürün ya da hizmet satın almadan önce Google’da detaylı aramalar yapıyorlar. Tüketicileri tanıyın; neleri hangi zamanda aradıklarını öğrenin. Benzersiz hedefleme seçenekleri ile potansiyel müşterilerinize ulaşın. Google reklamlarınızı anahtar kelime, coğrafi yer ya da cihaz hedefleme seçenekleri ile özelleştirebilir. Google’da arama yapan her kullanıcıya değil sadece ilgili kullanıcılara ulaşabilirsiniz.

Burada öne çıkan temel bazı kuruluşların yayınları söz konusudur. Örnek olarak Google Adwords aracılığı ile firmalar en büyük arama motoru olan Google’ın reklamcılığını kullanarak çeşitli şekillerde firmalarını ya da verdikleri hizmetleri tanıtabilirler. Google gibi Yahoo, Bing, Yandex türü arama motorlarının reklam platformları da sıklıkla kullanılmaktadır. Belli bir ücret karşılığında, tık başı maliyet oranının da belirlenip ortaya konması ile bütün bu reklamlar yayınlatılabilir.

İnternet Reklamları Nasıl Yapılır?

Reklamlarınız uygun zamanlarda alakalı kişiler tarafından gösterilir. Bütçenizi kontrol altına alın, düşük maliyetler ile yüksek kazanç elde edin. Google reklamlarının gösterimi ücretsizdir. Tıklama Başı Maliyet (TBM) yöntemi ile çalışan sistemde sadece, ürün ya da hizmetinizi arayan kişiler reklamlarınıza tıklandığında ödeme yaparsınız. Böylelikle ödediğiniz her kuruşta gerçek kullanıcılar için harcama yaparsınız.

Reklamlarınız birçok Google ürünü ile etkileşimdedir.

Google’ın milyonlarca web sitesini kapsayan içerik ağı, blogları,YouTube videoları, Gmail ve mobil uygulamaları sayesinde reklamlarınızı birçok Google ürününe hedefleyebilirsiniz. Bu sayede sadece arama sonuçlarında değil aynı zamanda neredeyse tüm internete yayılabilir, marka farkındalığı yaratabilirsiniz.

Amacımız müşterilerimize, etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri ürün ve hizmetlerimizi en kalite biçimde sunmak. Müşterilerimize kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti sunmak ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamak.

Biz: Profesyoneliz Yaratıcıyız Yenilikçiyiz Tecrübeliyiz

0
Uzman bizimle
0 +
Tamamlanan Proje
0
Mutlu Müşteri

Google reklamları satışlarınızı arttırmada en etkili yöntemdir.
Profesyonelce hazırlanmış bir Google reklam kampanyası ile iş potansiyeliniz ve kazancınız aynı oranda artacaktır. Google reklamları, yeni müşteriler arayan ama bunun için yeterli zamanı ve bütçesi olmayan firmalar için yüksek oranda etki sağlar.

Geleneksel pazarlama kanallarından daha yüksek oranda ölçülebilirlik sağlar.
Geleneksel reklamlardan farklı olarak Google reklamlarınızın anahtar kelimeler aracılığı ile ne kadar gösterim ve ziyaretçi aldığını bilir, yaptığınız harcamaları kontrol altına alabiliriz. Ayrıca web sitenizin iletişim ya da sipariş sonlandırma  sayfalarına eklenecek kodlar yardımı ile reklamlarınız üzerinden gelen dönüşümleri takip edebilirsiniz.

Esnek reklam seçenekleri ile istediğiniz kitleyi hedefleyebilir, ihtiyaçlarınıza göre uyarlayabilirsiniz. Reklamlarınızı sektörünüze, ürün ya da hizmetinize uygun olarak özelleştirilebilirsiniz. Lokasyon, zaman dilimi, dil ya da tarayıcı gibi hedefleme ayarları ile hedef kitlenizi  daraltarak tüm internet kullanıcılarına ulaşmak yerine işinizle alakalı kullanıcılara reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Rakipleriniz de burada!
Ürün ya da hizmetinizle ilgili Google’da birkaç kelime ile arama yapın,  rakiplerinizin arama sonuçlarında reklam verdiklerini göreceksiniz. İnternet kullanımının bu derece arttığı bir zamanda rekabette arka planda kalmayı göze alıyor musunuz?

Arama Motoru Reklamları

İnternet üzerinden herhangi bir konuda bilgi alınmak isteniyorsa ilk başvurulan kaynaklar arama motorlarıdır. Reklam veren kurumun belirlediği anahtar kelimeler arama motoru sonuçlarında çıktığında reklamlar sayfanın alt, üst ve sağ kısmında görüntülenecektir

E-Mail Reklamları

Kişiler ilgili oldukları konulardaki reklamları takip edebilmek amacıyla mail listelerine kaydolurlar. Bu mail listelerindeki mail adreslerine de reklamlar gönderilir. Eğer kişi bu reklamları görmek istemezse de listeden çıkarılma talebinde bulunarak bir daha kaydolana kadar E-Mail reklamı almaz. E-Mail reklamlarının faydası; reklamın sadece ilgili kişilere gönderiliyor olmasıdır. Böylelikle en verimli şekilde reklam harcamaları yapılmış olur. Aynı zamanda ürünün veya hizmetin satın alınma olasılığı da artacaktır.

İçerik Ağı Reklamları

Bu sistemde internet reklamları veren kurumlar ve yayıncılar bir aradadır. Verilen internet reklamları internet sitelerindeki gerekli kodların eklendiği yerlerde görüntülenir. Bu reklamların ücretlendirmesi arama motoru reklamlarıyla aynıdır. Reklamların görüntülenecekleri yerleri reklam veren kurumlar belirler. Yayıncılar isterlerse reklamı yayınlamama hakkına sahiptirler ve yayıncılar da tıklama başına gelir elde edebilirler.

Sosyal Medya Reklamları

Günümüzde oldukça yüksek olan sosyal medya kullanımı, sosyal medya reklamlarını neredeyse zirveye taşımıştır. En fazla kullanılan sosyal ağlar; YouTube, Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter ve Skype’tır. Bu sosyal ağlar üzerinden verilen internet reklamları da hedef kitleye ulaşmadaki en kestirme yoldur. YouTube Reklamları: YouTube kullanan her bireyin karşısına izlemek istediği video öncesinde veya video ortasında bazı reklamlar çıkar. Bu reklamları vermek için bir reklam hesabınızın olması gerekmektedir.
Facebook Reklamları: Kurumların ürün ve hizmetlerini satmak ve marka bilinirliklerini arttırmak amacıyla kullandıkları reklamlara bir yenisi eklendi. Facebook reklamları ürün satmanın yanı sıra daha çok marka bilinirliği amacıyla kullanılmaktadır.
Instagram Reklamları: Instagram reklamları da kullanıcıya ulaşabilmek açısından oldukça etkin bir yoldur. Çok fazla sayıda var olan Instagram kullanıcılarına ürün tanıtımını yapabilir ve marka imajı yaratabilirsiniz. Hem de oldukça düşük bit bütçeyle istediğiniz hedef kitleye erişim sağlayabilirsiniz.
Linkedin Reklamları: Markanızın hedef kitlesinde profesyonel çalışanlar, yöneticiler, kurum ve kuruluşlar varsa Linkedin reklamlarını seçmenizi öneririz. Bu reklamların maliyetinin diğer reklam modellerine göre daha maliyetli olduğunu da belirtelim.
Twitter Reklamları: En çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformlarından bir tanesi de Twitter’dır. Bu yüzden reklam verildiğinde ulaşılabilecek kitle oldukça yüksek olacağından Twitter reklamları sayesinde kampanyanız yüksek bir performans elde edecektir. Skype Reklamları: Bir kitle iletişim aracı olan Skype üzerinden de reklamlarınızı yayınlama şansına sahipsiniz. Sık kullanımı ve sunduğu olanaklar sayesinde Skype reklamları sayesinde etkin sonuçlar alınabilir.