Kurumsal Alan Adı

Alan adı

Markanıza ait alan adı, barındırma hizmeti ve veri tutabileceğiniz dijital arşiv olanağı sağlıyoruz. İnternet ortamında tamamen size ait bir ağ oluşturuyoruz.

Tescil

Alan adı tescili dijital hayatınızın başlangıcında, kurumsal bir web sitesi planlamanızda çokça önemsemeniz gereken bir konudur.

Seo

SEO ve arama motoru optimasyonları açısından çok önemli yere sahiptir.

Domain Nedir?

Alan adı tescili dijital hayatınızın başlangıcında, kurumsal bir web sitesi planlamanızda çokça önemsemeniz gereken bir konudur. İşin teknik ve teknolojik bilgi derinliği iş yükünüzün arasında anlaşılması hayli zor bir içerik olabilir.

Web üzerinde yayın yapan siteleri ziyaret etmek için Google Chrome, Opera, Internet Explorer gibi tarayıcılar kullanılmaktadır. Herhangi bir siteyi ziyaret etmek için bu tarayıcıların “adres çubuğu” kısmına yazdığımız, “http” ya da “https” ile başlayan ve .com, .net gibi bir uzantıyla biten site adresine ise “domain” veya dilimizdeki ifadesi ile “alan adı” denmektedir.

İş Fikrinizi Yansıtan Uzantı Olmalı

Alan adınız, .com ile popüler ya da .biz .xyz .co jenerik uzantı ile dijital varlığınızı yansıtın.

İşletmenizle ilgili aramaları karşılayan anahtar kelimeleri kullanın, Google’da yükselmeyi kolaylaştırın.

Kurumsal Web Sitesi Tasarımı Düşünen Firmalar için Alan Adı Uyarıları

  • önemlidir.
  • SEO ve arama motoru itibarınız için bir yıldan daha uzun süreli tescil ve yenileme işlemleri yapınız.
  • Alan adı tescili diğer dijital hizmetlerin yanısıra daha uygun fiyatlıdır ama fiyatı ona verilecek önemi azaltmamalıdır. Web projenizde maliyeti en düşük ama önemi en büyük noktadır.
  • Mümkünse web sitenizi yapan ajanstan alan adı tescil hizmeti almanız kontrolün tek elde olması ve yönetim kolaylığı açısından önemsenmelidir.
  • Tescil ve takip sırasında muhatap olduğunuz kişilerin ya da kurumun ciddiyeti dijital varlığınız için son derece kritiktir. Yenileme zamanı geldiğinde tescili yapan kişi ya da yerlere ulaşamazsanız .tr dışındaki .com, .net , .org alan adlarınızı kaybedebilirsiniz. .tr alan adınızı sonradan ODTÜ’den imza ve kaşe ile devralma, yönetimi başkasına devretme imkanınız vardır. Ama .tr uzantı olmayan alan adlarında böyle bir şansınız maesef yoktur.
  • Alan adlarınız için firma ya da kuruluş bünyenizde bir bilişim dosyası hazırlayın. Bu dosyada alan adının güncel kimlik bilgilerini, alan adı transfer kodu (Domain Auth Code)’nu bulundurun.
  • Alan adınız sizin dışınızda dijital bir ajans ile yönetiliyor olsa dahi admin e-postasını firma e-postası yapın. Böylelikle alan adınızın elinizdeki domain auth code’u ile istediğiniz başka bir yere ya da kendinize transferini sağlayabilirsiniz.
  • Yalnız bu transfer işlemi için riskli olsa da transfer kilidinizin açık olması gerektiğini unutmayın. Risk değerlendirmesi bu noktada size ait. (İstemsiz transfer ve alan adı çalma işlemlerinin önünü kesmek için kilit uygulaması bir çok tescil firmasında vardır.)
  • Alan adı kimlik bilgilerinizde(whois) kullandığınız e-mail adreslerinin güncel ve sağlıklı olduğundan emin olun. Bir çok sistem bu e-mail adresleri üzerinden yönetim ve haberleşme sağlar.
  • Whois(kimlik) bilgileri herkese açık ise kötüye kullanımları engellemek için gizlemeyi düşünebilirsiniz ama son dönemde bu işlemin Google tarafından pek sevildiği söylenemez.

Amacımız müşterilerimize, etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri ürün ve hizmetlerimizi en kalite biçimde sunmak. Müşterilerimize kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti sunmak ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamak.

Biz: Profesyoneliz Yaratıcıyız Yenilikçiyiz Tecrübeliyiz

0
Uzman bizimle
0 +
Tamamlanan Proje
0
Mutlu Müşteri

Kendi Adına Domain Almak Neden Önemlidir ?

Hosting ve domain’i kendi adınıza alarak, hizmet verdiğiniz alanda tanınan bir kimliğe dönüşebilirsiniz. Kullanıcıların bu alanla ilgili arama yaptıklarında sizin siteniz ile karşılaşmaları, mesleki başarınız açısından büyük bir avantaj olacaktır. 

Yapım Aşamasında Sayfası

Kaydedilen domain adresinize özel yapım aşamasında sayfası ile ziyaretçilerinizi siteniz hakkında bilgilendirebilirsiniz.

Whois Gizleme

Alan adınızın kimlik bilgilerini gizleyerek spam mail ve aramaları engelleyebilir, alan adınızı güvenli tutabilirsiniz.

Domain Kilitleme

Kaydedilen domain adresinizi çalınma riskine karşı ücretsiz olarak kilitleyerek koruma altına alabilirsiniz.

Ücretsiz DNS Yönetimi

DNS (DNS Zone) işlemlerinizi domain panelinizden hiçbir ek ücret ödemeden online olarak yönetebilirsiniz.