Kurumsal Marka Tescili

Marka

Marka, bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran en önemli özellik olarak kabul edilir.

Ürün

Ürün ya da tanıtılan hizmetin geniş kitleler tarafından tanınması ve sevilmesi konusunda önemli bir fonksiyona sahiptir.

Kurumsal Marka Tescil

Kurumsal Marka tescili tüm dünyadaki girişimcileri ürünlerinin tanınması ve ticari kar elde ederek ödüllendirmesi vasıtasıyla teşvik eder.

Marka Tescili Nedir? Nasıl Yapılır?

Marka, bir işletmeyi diğer işletmelerden ayıran en önemli özellik olarak kabul edilir. Ürün ya da tanıtılan hizmetin geniş kitleler tarafından tanınması ve sevilmesi konusunda önemli bir fonksiyona sahiptir. Zira günümüzde artık tüketiciler birçok ürün veya hizmet arasından tercih yaparken marka üzerinden değerlendirme yapmakta ve buna göre karar vermektedir.

Kurumsal Marka tescili tüm dünyadaki girişimcileri ürünlerinin tanınması ve ticari kar elde ederek ödüllendirmesi vasıtasıyla teşvik eder.

Markalar tescil edildikleri ülkeler için 10 yıl boyunca korunurlar, korumanın devamlılığı için 10 yılda bir yenileme işlemi yaptırmak gereklidir.

Türkiye sınırları içinde faaliyet gösteren her firma ister üretim ister satış sektöründe olsun muhakkak bir marka kullanmakta ve bu marka vesilesiyle de müşterilerince tanınmaktadır.

Kurumsal Marka Tescili

Marka bir işletmenin üretmiş olduğu mal ve hizmeti farklı bir firmanın mal ve hizmetlerinden ayıran her türlü işarete verilen isimdir. Bu alanda kişilerin sahip oldukları isimler, sloganlar, sayılar ve şekiller gibi her türlü işaret marka tescili hizmeti için birer unsurdur.  Bu hizmette dikkat edilen en önemli unsur markaya konu edilen işaretin ayırt edici bir özelliğinin bulunmasıdır. 

Marka Tescili Başvurusu Nasıldır?

Marka tescili hizmeti konusunda müşterilerine en iyi desteği sunan firmamız bu konuda yolun en başından en sonuna kadar gerekli her türlü danışmanlığı vermektedir. Marka tescil başvurusunu Türkiye’de yerleşik düzende olan ve ticari faaliyette bulunan herkes yapabilme hakkına sahiptir. Aynı zamanda yine Türkiye’de yerleşik düzende yaşayan Paris sözleşmesine taraf olan diğer ülkelerin gerçek ya da tüzel kişileri de marka tescil başvurusu yapabilme hakkına sahiptirler.

Amacımız müşterilerimize, etkin ve verimli bir şekilde kullanabilecekleri ürün ve hizmetlerimizi en kalite biçimde sunmak. Müşterilerimize kesintisiz, hızlı ve güvenilir internet hizmeti sunmak ve eksiksiz müşteri memnuniyeti sağlamak.

Biz: Profesyoneliz Yaratıcıyız Yenilikçiyiz Tecrübeliyiz

0
Uzman bizimle
0 +
Tamamlanan Proje
0
Mutlu Müşteri

Logo Tescili

Ülkemizde ve tüm dünyada birçok ürün üretiliyor. Üretilen ürünler ve faaliyet gösteren firmalar kendilerini diğer firmalardan ve ürünlerden ayırmak için belli başlı Logo ve amblem kullanıyor. Bu logo ve amblemler ürün ve firmalara ait belli başlı işaretlerdir. Logo aynı zamanda da bir marka olduğu için tescil edilmesi gereken bir kavramdır. Bir işletmenin veya firmanın üretmiş olduğu ürünü veya hizmeti logo ile ortaya çıkarması için gerekli mercilere kayıt ettirmesi gerekiyor. Logolar bir firmanın veya bir ürünün ait olmuş olduğu tüm özellikleri kapsayacak olan belli belli başlı işaretlerdir. Logo tescili birçok aşamadan geçirilerek yapılıyor. Bunun için profesyonel logo tescil hizmeti alarak kolay bir şekilde bu işlemleri atlatabilirsiniz.

Tasarım Tescili

Tasarım en kısa tanımı ile bir ürün üzerinde bulunan biçim, şekil, renk ya da çizgi gibi ürünün yapısal durumunu diğer ürünlerden farklı gösteren bir görsel araç denilebilir. Bir ürünün ya da malzemenin tasarım tescili alabilmesi için yenilik ve ayırt edici bir özelliğe sahip olması son derece önemlidir.

Logo Tescili Yaptırmanın Önemi

Logo tescili yaptırmak ürünün tüm hakları korumak için oldukça önemlidir. Logo tescili yaptırırken birçok aşamadan geçmek gerekiyor. İlk olarak logonuzu sorgula işleminden geçirmek gerekiyor. Belirlemiş olduğunuzu bunun başka bir firmalar tarafından kullanılıp kullanılmadığı araştırmalıdır.

Patent Tescil

Patent tescil hizmeti sayesinde buluş sahibi gerçekleştirdiği buluşu istediği gibi satabilir, çoğaltabilir, kiraya verebilir ya da pazarlayabilir. Bunun yanında buluşun 3. Kişiler tarafından izinsiz olarak satılması, çoğaltılması gibi risklerin de önüne geçilmiş olur. Firmamız bu alanda müşterilerinin haklarını en iyi şekilde korumaya ve gerekli tescil hizmetlerinin de eksiksiz şekilde gerçekleştirilmesine özen göstermektedir.

Uluslararası Tasarım Tescili

Patenti alınan ve tasarımı tescillenen bir ürünün tüm hakları o kişiye aittir. Tasarımı tescillenmiş bir ürün ülke sınırları içerisinde her türlü haklarını korur ve dilediği zaman değiştirilir. Ayrıca tescilli tasarımı başka ürünlerde kullanılırsa hak sahibidir. Bir başkası tarafından tasarımları kullanıldığında ürünün üzerinde de hak sahibidir. Ürünler üzerinde dilediği zaman patentini kaldırma ve değiştirme hakkına sahiptir. Ayrıca izinsiz bir şekilde tescilli tasarımlar kullanıldığı zaman, her türlü dava açma özgürlüğüne sahiptir.